icon_fb icon_insta

Restaurace a hospody – co kde najdete

mapa_skladacka_FCBPředstavujeme vám podniky, které budou součástí GASTRO TOUR. 

Na všech těchto tzv. gastro zastávkách budete moci ochutnávat speciality tamní kuchyně a najdete zde i jiné zajímavosti!

Informace postupně doplňujeme a aktualizujeme.

 

 

Spa hotel LanternaSpa hotel Lanterna noc

 • O hotelu: Spa hotel Lanterna právem patří k nejvyhledávanějším cílům milovníků relaxačních pobytů v Beskydech. Vysoké renomé si získal díky důmyslnému skloubení komfortního ubytování, skvělé gastronomie a bohatých možností relaxace. Hotel nabízí relaxační a romantické pobyty i jednodenní relaxační pobyty Spa Day. Restaurace je vyhlášená vynikající kuchyní s důrazem na krajové speciality a suroviny.
 • Zajímavost: V Lanterně se nachází jedna z prvních zážitkových restaurací ve Zlínském kraji – Vyhlídka, která každý měsíc nabízí jiné tématicky zaměřené menu.

www.lanterna.cz, tel. 571 477 300

Wellness hotel Horal

 • Horal - panoramaO hotelu: Díky nedávno dokončené modernizaci a rozšíření relaxačního centra Wellness Horal se hotel zařadil mezi nejoblíbenější destinace v Beskydech. Oblíbily si ho zvláště rodiny s dětmi, aktivní cestovatelé i milovníci relaxace, za koupáním sem ale míří i návštěvníci okolních hotelů, chalup a penzionů. Hotel vyniká pestrou nabídkou aktivit a výbornou krajovou kuchyní. Jako jeden z mála na Moravě nabízí saunové rituály a masáže s rodilými Thajkami, Srí Lančany, Filipínkami či Balijci.
 • Náš tip: U Horalu máte ideální příležitost spojit gastronomické zážitky s další zábavou – návštěvou Wellness Horal s termálními bazény a saunovým světem. S dětmi můžete vyrazit na Kulíškovu naučnou stezku okolím Horalu.

www.horal-hotel.cz, tel. 571 495 500

Penzion U Dorňáků

 • u-dornakuO penzionu: Pro hosty je zde k dispozici penzion se čtyřmi zcela samostatnými apartmány, z nichž největší má kapacitu 10 lůžek. Penzion U Dorňáků nabízí ubytování také ve dvou chatách. Jedna z nich se nachází v bezprostřední blízkosti penzionu a druhá, kapacitně větší, je přibližně 300 metrů vzdálená. Hosté mohou v průběhu svého pobytu bez omezení využívat wifi, pergoly s venkovním posezením a grilem a dětské hřiště. Za velmi výhodné ceny jsou ubytovaným poskytovány také další služby – sauna, koupací sud a půjčovna koloběžek. Koloběžky si zde bude možno zapůjčit také v průběhu Gastro tour. Ubytovaní hosté si mohou zakoupit také čerstvého pstruha.

www.udornaku.cz, kont. tel. : +420 604 968 717

Penzion Pod Pralesem

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERAO penzionu: Penzion a hospoda Pod Pralesem se nachází v chalupě z konce 19.století s vyhlášenou domácí kuchyní a posezením na terase. V současné době jsou v areálu provozovány čtyři objekty: Penzion Pod Pralesem, Penzion Na Kopečku, Apartmány U Gášků a Chalupa Na Sklepě. Návštěvníkům nabízí ubytování v útulných, stylových pokojích různé velikosti, od dvoulůžka až po čtyřlůžkové apartmány. Všechny pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením. K dispozici jsou prostory pro úschovu kol a lyží. Rodinám s dětmi areál nabízí veškeré vybavení (dětská židlička, postýlka, dětské hřiště s průlezkami). Rádi zde pro vás připraví  také oslavy, svatby, rodinná posezení i firemní akce. Součásti hospody Pod Pralesem je nově otevřený Karlovský minipivovar, kde můžete zde ochutnat jak tradiční ležáky, tak i nejrůznější speciály.
 • Zajímavost: Před penzionem mají děti k dispozici velké dětské hřiště se skluzavkou, pískovištěm a houpačkami.

Kontakt: telefon 571 444 747, 603 281 052, www.podpralesem.cz

Pension Školkapension-skolka

 • O penzionu: Svou polohou i vybavením je Pension Školka ideálním místem pro všechny skupiny návštěvníků – rodiny s dětmi, seniory, turisty a rekreační sportovce, lyžaře i cyklisty. Zařízení je velmi vhodné pro skupinovou rekreaci, pro školy v přírodě, ozdravné i adaptační pobyty, firemní a rodinné akce. Ubytování je nabízeno v hotelových pokojích v plném vybavení, ale také v levnějších pokojích typu Turist. Výborná domácí kuchyně „jako od maminky“.

Kontakt: telefon 724 326 482, www.pension-skolka.cz

 

Resort Valachy (parkoviště u Razuly)

 • SAMSUNG CSCCo tu najdete: „detašované stanoviště“ Spa hotelu Lanterna a jeho zážitkové restaurace Vyhlídka
 • Speciální tip: Během soboty i neděle kuchařské show na různá témata

www.valachy.cz

 

 

 Hotel Galik

 • O hotelu: Galik je ideálním výchozím bodem mnoha turistických, cyklistických i běžeckých tras. Vytváří skvělé zázemí pro turisty, rodinné pobyty, lyžařské kurzy i školní pobyty v přírodě. Pohodová atmosféra hotelu a výborná kuchyně je vhodná i pro pořádání nejrůznějších oslav.
 • Zajímavost: u restaurace je venkovní terasa, uvnitř bowling

www.galik.cz, tel. 571 477 390

Chaloupky U Pařízků

 • 110O areálu: Chaloupky U Pařízků představují novou nabídku ubytování v údolí Léskové ve Velkých Karlovicích. Nabízejí ubytování ve dvou nadstadardně vybavených dřevěnicích (pro až 4 nebo až 10 osob) s komfortním zázemím, vlastní saunou, grilovacími kotami či rozlehlou oplocenou zahradou s dětským hřištěm. Díky poloze v blízkosti wellness hotelu Horal je areál ideální volbou pro ty, kteří preferují bydlení v nadstandardu, v soukromí a přitom chtějí mít na dosah možnost využít relaxační i gastronomické služby.

www.uparizku.cz, tel. 608 944 434

Hotel Pod Javorem

 • O hotelu: Menší horský hotel je situován na konci údolí Léskové, na dohled hotelu Horal. S vou polohou v blízkosti sjezdovky Horal je vhodný pro lyžařské kurzy i soukromé lyžařské pobyty. Pro školy v přírodě a školní výlety je lákadlem příjemné přírodní prostředí a také nová Kulíškova naučná stezka, která u hotelu začíná. V bezprostřední blízkosti je začátek cyklostezky Bečva a také golfové hřiště. Kvalitní domácí kuchyně a příjemný interier restaurace vybízí k pořádání menších soukromých oslav.
 • U hotelu Pod Javorem je také situován mezinárodní farmářský trh s pestrou nabídkou produktů od farmářů z Valašska, Slovenska, Maďarska….

www.podjavorem.cz, tel. 571 444 796, 604 909 686

Razula

 • Co tu najdete: Frgálovou manufakturu – ukázka výroby, možnost vyrobit si vlastní frgál pod vedením pekařek, prodej čerstvých frgálů. V neděli soutěž o nejlepší valašský frgál.
 • Speciální tip: Dětský park Razulák u Gril srubu Razula je otevřen i při gastrofestivalu. Během dne pravidelně animační programy pro děti se SunOutdoor.
 • O Gril srubu Razula: Menší hospůdka s krbem a venkovní terasou se nachází na úpatí kilometrové sjezdovky Razula, otevřena bývá v zimní sezóně pro lyžaře a běžkaře, v letních měsících nabízí občerstvení návštěvníkům nového dětského zábavního parku Razulák a slouží také jako pekárna frgálů Resortu Valachy.

www.razula.cz, tel. 571 477 388U staré chalupy    novinka

 • chalupa
 • O gastro zastávce: výborná domácí kuchyně s venkovním posezením